Ještěd Skyrace Trail

18. 4. 2019
Zpět na výpis

Ještěd Skyrace Trail

Ráno před závodem jsem šel do koupelny, omyl jsem si oči a co nevidím?! Sníh! Sníh na okně! Není možné! Další závod Ještěd Skyrace Trail se sněhem? Je to tak.
Závodníci v koridoru vydechují páru. Start se blíží. Napětí stoupá. A… Běžíme! Po pár metrech do kopce jsem odhodlán vzdát závod po prvním kilometru z jedenácti a půl. Nicméně mé ego mi to nedovoluje, a tak pokračuji v běhu do kopce. Třetí pozice se mi vzdaluje a já se najednou plácám na čtvrtém místě. „Udržím to!“ Říkám si stále v hlavě. Těsně před prvním výstupem na Ještěd ztrácím čtvrtou příčku.


Ještěd! První milník překonán. Ještě jednou se sem dnes podívám a je to! Běh z kopce je obtížný. Kameny jsou kluzké, na některých místech je sníh, stromy musíme přeskakovat či podlézat. „Vodu!“ Křiknu na občerstvovačce a běžím dál…dál dolu a pak zase nahoru. 


„Colu nechci! Chci vodu.“ Probíhá mi hlavou na poslední občerstvovačce před cílem. Jsem dnes již podruhé na dominantě Liberecka. Seběh je znovu obtížný. Běžím, co to dá. A najednou… zase kopec. Další kopec pod lanovkou nahoru. Potlačuji pocit zvracení. Stoupám rychle (alespoň dle mého názoru v danou chvíli) nahoru. „Už to bude jenom dolu!“ Křičí na mě rodiče a brácha.
S dědovou bundou jdu pro další colu. Věci mám v autě a klíčky jsou v batohu u našich. V cíli se dozvídám, že se někdo ztratil a jsem nakonec čtvrtý. Chudák kluk. Beru si ionťák, colu, meloun a pomeranč. Byl to náročný závod. A celkově náročný víkend.

 

Děkuji za podporu Elab týmu, BeTri a firmě Mico sport za oblečení.

 

Adam Holomoucký

Podporují nás