Krušnoman 2019

13. 5. 2019
Zpět na výpis

V sobotu 11. května se na Klínech uskutečnil 15. ročník horského duatlonu Krušnoman, který odstartoval domácí triatlonovou sezonu závodů na dlouhých tratích. Letos by se díky velice nepříznivému počasí mohl pyšnit přízviskem „české peklo severu“. Na účastníky čekaly za vytrvalého deště a teploty kolem 8 °C dvě distance – LONG (5 – 82 – 15) a SHORT (5 – 41 – 5), obě s pořádným převýšením na běhu i kole. Na start delší verze závodu se postavilo celkem 153 závodníků, do kratší verze jich vyrazilo 83.

Elab team zastupovalo na Krušnomanovi celkem 6 členů, kteří se rozhodně neztratili.

Na SHORT distanci se představili Peter Mecko, Michal Karhan a Tereza Humajová. Nejlépe si vedl Peťo, který skončil mezi muži celkově na parádním 2. místě, jen s nepatrným odstupem na vítěze. Ovládl také svou věkovou kategorii. Mišák předvedl rychlý druhý běh a v nabité kategorii obsadil 7. pozici. Terka při své duatlonové premiéře dokončila mezi ženami na 5. příčce, v kategorii z toho byla bramborová medaile.
V souteži týmů pak bereme zlato!

Do LONG distance se odvážně pustili další 3 borci, kterým krušnomanské tratě nejsou neznámé – Petr Faltýnek, Petr Holeček a Kateřina Krátká. S náročnými podmínkami i kvalitními soupeři se všichni popasovali znamenitě a svými výbornými běžeckými i cyklistickými výkony obsadili přední příčky ve svých kategoriích: Kačka krásné 2. místo, Peťa Holeček přidal do Elab sbírky druhé brambory a Peťa Faltýnek dorazil do cíle na 5. místě.

Letošní ročník Krušnomana se určitě zařadí mezi ty nejobtížnější ve své historii, palec nahoru všem, kteří se mu postavili a bojovali až do konce.