MS zimní triatlon ItálieMS zimní triatlon Itálie

14. 3. 2019
Zpět na výpis

MS zimní triatlon Itálie

Běh, kolo a běžky. Kombinace pro někoho vražedná, pro někoho výzva. V únoru letošního roku jsem se postavil na strat mistrovství světa v zimním triatlonu v Itálii. Na italské pořádání závodu jsem si již zvykl. Kudy se dostat na start? Nikdo neví! V kolik a kde máme být? Dle propozic tehdy a tam, v reálu úplně někdy jindy a jinde. Kdy budou výsledky? Nikdo neví, možná za hodinu, možná až v dubnu.

 

Závodní den vypadal dobře. Bylo pod mrakem, nepařilo sluníčko, sníh byl tvrdý, viditelnost byla dobrá. To vše se však z minuty na minutu zvrtlo. Ještě do startu běhu jsme neviděli na krok. „Snad uvidíme aspoň na tom kole.“ Říkal jsem si v duchu.

 

Než nás narovnali na start, vyčasilo se. Běžecká trať byla příjemná. Běh pro mě nebyl nijak obtížný, a tak jsem naháněl co nejvíce minut na soupeře. Věděl jsem, že na kole budu ztrácet. Depem jsem prolétl a vyrazil jsem na cyklistickou část. Překvapilo mě, že mi to jede! Pár lidí jsem předjel a ztratil jen tři pozice. S kolem jsem byl spokojen! Oblékání běžkařských bot bylo „maso“. Depo jsem měl jedno z nejpomalejších vůbec. Tři druhy zapínání jsou prostě moc. Ačkoliv jsem v depu ztratil, kvalita vybavení se na trati ukázala. Postupně jsem začal dojíždět soupeře a sbírat tak cenné skalpy. Po běhu a kole byly běžky utrpení. Připadal jsem si, že na nich stojím poprvé v životě. Hlava chtěla…tělo nechtělo…dech nebyl. V druhém kolečku jsem si již představoval jídlo, které mě po závodě čeká.

 

Do cíle jsem dorazil v čase 54:40. Výsledné umístění v kategorii 20-24let bylo čtvrté místo! Nemohl jsem tomu uvěřit. S parťákem Ondrou Petiškou (který byl ve stejné kategorii třetí…) jsme si za super výkon nadělili burger s pivkem. Krásné zakončení zimních radovánek v Itálii.

Děkuji za podporu Elab Team, BeTri a Micosport.

 

Podporují nás