Náš team

 • Bernásek Tomáš
  Bernásek Tomáš

  Datum narození: 1.května 2007. Plavat jsem začal už v půl roce v Plaveckém klubu Delfínek a také od čtyř let hraju tenis za tenisovou školu ESO. V plavání jsem svůj první závod absolvoval v pěti letech a skončil jsem na prvním místě. V roce 2017 jsem začal chodit do Elabteamu, kde se mi moc líbí. Rád taky jezdím na kole. Můj dosavadní rekord je 72 km za den. Nemám rád podvádění. FAIR PLAY!!!

 • Bičík Tomáš
  Bičík Tomáš

  Tomáš Bičík (1968 - ano, mám to za pár :-)Svoji dopělou závodní kariéru jsem zahájil v roce 1998, kdy jsem vyrazil na jeden z prvních ročníků MTB maratonů Krále Šumavy. Od tehdy jsem začal objíždět MTB a silniční maratony. První triatlon jsem si odbyl v roce 2003 v Poděbradech; tento závod již několik let pomáhám pořádat. Roky jsem jezdil Xterru a střeďáky a v roce 2009 jsem dokončil svého jediného "železňáka" - Moraviamana.Pandořinu skříňku s ultra závody jsem otevřel v roce 2010 nultým ročníkem Beskydské 7 (85 km, 4500 m převýšení). Kromě B7 mám na své "ultra závodní pažbě" zářezy z: Zugspitz Ultratrail (2012, 100 km, 5000 m D+), Lavaredo Ultratrail (2013, 85 km), Ultra Trail du Mont Blanc - TDS (2014, 119 km, 7000 m D+), Swiss Irontrail (2017, 133 km, 7000 m D+).Od roku 2014 vedu ke sportu skupinku 10 dětí, se zaměřením na všeobecný atletický rozvoj; k tomu je učím jezdit dobře na kole a v zimě na běžkách. V roce 2015 se mi dětská skupinka rozšířila o dětské sportovce z Endurance Lab teamu.Sportem se bavím a díky němu jsem měl, mám a doufám, že ještě dlouho bud mít šanci poznat krásná místa a především skvělé lidi. Moje závodní krédo je "Užít si to a nebýt poslední!".

 • Bláhová Majda
  Bláhová Majda

  Majda Bláhová, 2002. Plavání byl první sport, kterému jsem se začala věnovat. Nejprve jsem plavala a zdokonalovala se v plaveckém klubu Delfínek, později jsem závodně plavala za ČPŠ. Vždy se mi ale líbila atletika a tak jsem v roce 2009 začala chodit na atletiku. Později jsem začala plavat v Elab teamu. V roce 2014 jsem šla svůj první aquatlon (Aquatlon na Šutce, 5. místo). Plavat jsem v té době vůbec nechodila a věnovala se pouze atletice. A v roce 2015 jsem šla svůj první triatlon (Czechman, 6.místo). V roce 2016 jsem se umístila na 12.místě v Českém poháru v aquatlonu a na 18.místě v Českém poháru v triatlonu. Stále trénuji atletiku, ale také jsem začala více plavat a tak doufám, že další sezony budou už jen lepší :-).

 • Bláhová Terka
  Bláhová Terka

  Terka Bláhová 2002. Letos je to deset let, co plavu. Začínala jsem v plaveckém klubu Delfínek. Měla jsem moc ráda, když jsem s rodiči jezdila na jejich masters plavecké závody třeba do České Lípy nebo do Jihlavy, kde jsem si později i já zaplavala, protože jsem i já začala závodně plavat. Začínala jsem plavat za plavecký oddíl Česká plavecká škola (ČPŠ). Pak jsem přešla do plaveckého a triatlonového oddílu Elab team. Absolvovala jsem aquatlony i triatlony (1. místo na Poděbradském triatlonu 2016, 3. místo na horském triatlonu v Plzni 2017 a 3. místo na TriPrague 2016). Běh ani kolo nejsou moje silná stránka, proto se věnuji jen plavání a dvakrát do týdne tancuji. A i když nejsou moje úspěchy v plavání takové, jaké bych chtěla, plavání mě pořád baví. Díky plavání, triatlonu i tancování jsem poznala spoustu úžasných lidí :).

 • Hadravová Viktorie
  Hadravová Viktorie

  Plavání - Reprezentovala jsem Prahu na ODM 2017 - Účastnila jsem se MČR dvanáctiletých 2017 - Na pražských KPŽ pravidelně sbírám medaile od roku 2014 (22-17-10)Aquatlon - Byla jsem první na TriPrague 2015 a 2016 - Na Mistrovství Prahy 2016 jsem byla třetíPlavu od malička a plavání mám moc ráda. Je to velká dřina, ale mě baví. Díky plavání jsem se naučila, že když chci něčeho dosáhnout, musím pro to něco udělat. A pak z toho mám ještě větší radost. Mým snem je zaplavat si na olympiádě :)

 • Hanáčková Johana
  Hanáčková Johana

  Ahoj jmenuju se Johana Hanáčková. Je mě devět let a až vyrostu, chci být sportovkyní.Zatím závodím v plavání, běhání, triatlonu a aquatlonu. Plavat jsem začala ve čtyřech měsícícha od té doby se pořád zdokonaluju. Nezávodím, abych vyhrála, ale proto, že mě to baví. Před závodem nebo před nějakým vystoupením má většina lidí trému, já jí mám taky, ale jak už odstartuju, tak se soustředím na závod, abych udělala co nejlepší výsledek. Můj velký úspěch byl, když sem se jeden rok stala Mistryní Prahy, ale bez podpory týmu bych to asi nezvládla.

 • Hrašová Tea
  Hrašová Tea

  Tea Hrašová  4.6 2007 100 metrů kraul za 1:36 1 km běh za 4:15  Co jsem zvládla a posílilo mě :o) …s odřenými koleny při sesedaní z kola jsem se zvedla a běžela dál… Baví mě: plavání, kolo, běh a mimo sporty ráda hraji na klavír a mám moc ráda zvířata.Podle mě: Sportovat je super. Nemusíte sedět celý den doma na zadku, ale můžete se hýbat. Někdy se vám sice nechce, ale musíte se přemoct. Potom zjistíte, že to stálo za to.Ten pocit je úžasný. Když vyhrajete nebo když vás někdo pochválí, máte jeden z těch nejlepších pocitů. A potom si říkáte, že jste vlastně rádi, že máte někoho, kdo vás do toho ”uvrtá”.

 • Humajová Tereza (Sklenářová)
  Humajová Tereza (Sklenářová)

  Sportu jsem se věnovala od malička, převážně atletice a běhu. Triatlon jsem se prvně odhodlala vyzkoušet v roce 2008 - uměla jsem tehdy plavat jen prsa a jela jsem na vypůjčeném silničním kole. Chytlo mě to. V kurzech jsem se naučila plavat kraulem, pořídila si vlastní silničku a začala se účastnit závodů, nejdříve sprintů a postupně jsem se propracovala až k polovičnímu Ironmanu. Tajným snem bylo zdolat jednou celého Ironmana. To se mi podařilo v roce 2015 na otrokovickém Moraviamanu a i když výsledek nebyl valný, byl to velký zážitek. Nyní se po mateřské pauze snažím navrátit k původní výkonnosti. Skloubit trénink tří disciplín s rodinou není snadný, ale stále mě to baví, v rodině mám podporu a tak doufám, že se brzy vrátím i na ironmanskou trať a vylepším svůj dosavadní výkon.Nejlepší výsledky:Ironman 70.3, Zell am See,2013 - 5:39:49Ironman Moraviaman, Otrokovice, 2015 - 13:21:20Hopman sprint triatlon, Nechranice, 2017 - celkově 3. místo mezi ženami

 • Jankůjová Lenka
  Jankůjová Lenka

  Jmenuji se Lenka Jankůjová a triatlonu se věnuji intenzivněji od roku 2016, kdy jsem se potkala s Elabem a mohla si poctivě odtrénovat a odzávodit celou sezonu. Ráda si vybírám netradiční nebo extrémní závody. Můj další sen je dokončení dlouhého ironamana. Mezi mé největší úspěchy zatím patří zdolání pražského maratonu, účast na swimrunu v Chorvatsku a dokončení 3 polovičních ironmanů.

 • Jonášová Anička
  Jonášová Anička

  Anna Jonášová (1970)MČR v plavání Masters (2011, 2012, 2013, 2014, 2015).Plavání, španělština, hudba, knihy, kreslení.Ve vodě se cítím nejlíp. Jsem ryba.Mám moc ráda všechny svoje profese – trenér, cvičitel, učitel, tlumočník i překladatel. Jsem ráda v kolektivu dětí a mladých lidí. Děti (moje vlastní i ty nevlastní) mi dávají sílu nepřestávat rozvíjet se, vylepšovat sebe sama a to, co dělám.Nesnáším nespravedlnost.

 • Karhan Michal
  Karhan Michal

  Od mládí se ve volném čase aktivně věnuji sportu všeho druhu. Jako první jsem začal s fotbalem, největší část svojí hráčské kariery jsem hrál v Aritmě Praha, na skok jsem hostoval ve Slavii Praha a nakonec jsem se při studiu VŠ na ČVUT Stavební fakultě vrátil zpátky na Aritmu. Svoji aktivni karieru jsem ukončil v 23 letech. V 15 letech jsem k fotbalu přidal posilovnu, která mi vydržela dodnes. Po 3 letech jsem začal běhat pulmaratony, maratony a po dvojím zvládnutí Beskydské sedmičky, LH24 a podobných závodů jsem začal hledat kompenzaci. Nejdříve v horském kole a při závodech KPŽ. Plavání logicky následovalo a vše korunovalo moje setkání s triatlonem (Radkem H.), kterému se věnuji od roku 2015. Po zkušenostech s Xterrou a 1/2 IM jsem v roce 2017 zvladl svuj první IM. Žiji v Praze a mimo rodiny se věnuji odhadování nemovitostí a zprostředkování úvěrů.

 • Karolína Šulcová
  Karolína Šulcová

  Ahoj,jmenuji se Kája Šulcová, je mi 8 let. Navštěvuji 3.třídu ZŠ v Mělníku. S plaváním jsem začala ve 4 letech v plaveckém klubu  Delfínek .Od září  loňského roku plavu v Elabteamu.Kromě plavání se také věnuji sportovní gymnastice.Když nemám zrovna hlavu pod vodou nebo nejsem na kladině,ráda maluji,hraji na kytaru,učím se anglicky.S rodiči a mladším bráškou hodně cestuji, hlavně po horách.Věřím,že mě s Elabteamem čeká do budoucna spousta krásných závodů a zážitků.

 • Mecko Peter
  Mecko Peter

  Žijem a pracujem v Prahe od 2007. K triatlonu som pričuchol v roku 2014 v Karlových Varoch bez neoprénu v 17°C vode a na bicykli požičanom od Českých drah. Bol to nezabudnuteľný zážitok...Odvtedy som odjazdil dve sezóny Českého pohára v krátkom triatlone a momentálne jazdím hlavne "půlky" s blízkou vidinou full IM :)"Najvačšie úspechy: 2016 - 9. miesto v absolútnom poradí ČP v krátkom triatlone 9. miesto v AG30-34 na Challenge Prague 2017 16. miesto v AG30-34 na Ironman 70.3 Zell am See

 • Paliwal Adam
  Paliwal Adam

  Ahoj, jmenuji se Adam Paliwal (2005).Plavat jsem začal již od svého půl roku v plaveckém klubu Delfínek, potom jsem přešel pod plavecký a triatlonový oddíl ELAB TEAM. Trénuji 3krát týdně. Mám rád všechny styly. Zúčastnil jsem se také aquatlonů (poháry za 1. a 3.místo) a triatlonů. Na co jsem pyšný, že jsem se svými výsledky z plavání kvalifikoval na ODM 2017. V roce 2017 jsem se také kvalifikoval na Letní i Zimní mistrovství 12.letého žactva ( LMČr – stříbrná a bronzová medaile). Moje první plavecké závody - KPŽ 2014 (50m volný způsob, 3.místo, čas 41,8) - nyní KPŽ 2017 (50m volný způsob, 1.místo, čas 28,73).

 • Pilát Matěj
  Pilát Matěj

  Triatlon je pro mě o správné partě lidí, se kterými můžete trénovat, ale i o závodě kde je to každý za sebe. V triatlonu si člověk uvědomí, že limity má jinde a může je posouvat dál. To je důležité hlavně u nás triatlonistů, kteří nejsou zkušení dlouholetí matadoři, ale začali “pod dohledem” týmu a trenéra trénovat poměrně před krátkou dobou.

 • Pokorná Dagmar
  Pokorná Dagmar

  Krásné zážitky nepřichází jen tak, člověk se za nimi musí vydat sám :o). Díky triatlonu za podpory rodiny a přátel jsem získala spoustu radosti, zkušeností a hromadu odvahy, ať už startuji nebo jen fandím! V letošní sezóně jsem získala ve své nové kategorii 39+ krásné 1.místo v závodě Hamrman Sprint, Pražský triatlon, City Triathlon Karlovy Vary a to díky přípravě na IM 70,3 v Zell am See v čase 5:48 hod. Velký dík patří ELAB!

 • Shon Mathias
  Shon Mathias

  Datum narození: 3.září 2006Je mi 11 let. Ve čtyřech letech jsem začal hrát fotbal a před dvěma lety jsem od něj přešel k triatlonu. Svůj první závod jsem absolvoval 10.10. 2015 v Brandýse nad Labem. Zatím jsem se zúčastnil 17-ti závodů. Z toho 6x triatlonu, 9x aquatlonu a 2x plaveckých závodů. Mé největší úspěchy jsou: TriPrague 2016 (aquatlon) - 2.místo, Triatlon Poděbrady 2017 - 7.místo, Triatlon Hrádek n. Nisou 2017 - 6.místo.

 • Štěpka Tadeáš
  Štěpka Tadeáš

  Ročník 2004Jsem zapálený sportovec a sportuji od malička. Vyzkoušel jsem již mnoho sportů - fotbal, florbal, tenis, brusle, lyžování…ale mou největší vášní je plavání. První seznámení s vodou bylo již ve čtyřech měsících, kdy se mnou začala mamka chodit do kurzů plavání. V bazénu se mi nesmírně zalíbilo a vášeň pro vodu mi vydržela dodnes.  V roce 2016 jsem začal k plaveckých tréninkům přidávat i běh. Přihlásil jsem se do Elab teamu a začal s nimi trénovat. V létě trávím hodně času u dědy v Jižních Čechách, kde rád jezdím na kole. A tak jsem se letos rozhodl k plavání a běhu přidat kolo a vyzkoušel si první triatlonové závody. V seriálu závodů Czech Triathlon Series jsem se umisťoval do 10. místa, což na první závodní rok považuji za úspěch. V triatlonu Labská Výzva – Pardubice se mi podařilo postavit se na vítězný stupínek.Kromě sportu rád cestuji, zajímám se o historii a velmi rád jím dobré jídlo.Za moje úspěchy považuji:- celkové 5. místo v českém poháru aquatlonu 2017- 2. místo v Olympijském závodu Praha - Stromovka- účasti a dobré výsledky na vytrvalostních bězích ze série RUNCZECH-1. místo v triatlonu Labská Výzva-Pardubice

 • Sýkorová Jindra
  Sýkorová Jindra

  - ročník 1977 - Gore-Tex Transalpine Run, 315km za 8 dnů, 15.500 výškových metrů - Ironman 70.3., Zell am See, Rakousko - Mototapu MTB, Nový Zéland Plavani, kolo, beh, joga, fitko, bezky, skialpy.Vidim to takto: Když se můžu pohybovat vlastní silou, tak cítím opravdovou svobodu. Rychlost už je spíše jen orientační prvek. Občas cítím, že každý další závod je těžší a těžší, ale stejně ráda jedu. Potkává se tam skvělá parta lidí a zážitek/zkušenost je pokaždé jiná. A drobné obtíže? S těmi už počítám, ty k tomu patří. Hlavně je udržet “drobné” :-)Od výchovy malých dětí ke sportu… a ted už děti jezdí na závody také.

 • Veronika Rychetská
  Veronika Rychetská

  Jsem obyčejná holka, která od má odmalička ráda vodu. Poprvé mě mamka vzala na kojenecké plavání ve třech měsících do vaničky. Tam se mi tak líbilo, že jsem v ní pravidelně usínala :-). Od půl roku jsme s maminkou chodily plavat do Baby klubu Teddy. A od té doby jsem v bazénu vlastně pořád… Plavání mě strašně baví, i když je to někdy pěkná makačka. Jsem ráda, když mě někdo pochválí, ale největší odměnou pro mě je zjištění, kolik jsem toho uplavala a jak jsem se zlepšila. Abych nezapomněla – mám za sebou i úspěchy – sbírku medailí z KPŽ 2014.Kromě plavání chodím třetím rokem na ZUŠ na literárně-dramatický obor, momentálně se připravuji na recitační soutěž.

 • Vrbovský Martin
  Vrbovský Martin

  O mně: plavání - trénuji od 09/2015 (předtím jsem vůbec neplaval - natož kraulem (tj. 1km za hodinu prsama, 25m udýchaného kraula)) běh - trénuji od 09/2015 (předtím jsem vůbec neběhal - pamatuji si asi nejdelší úsek na gymplu 3km za 12min... :)) kolo - jezdím od 03/2016 (předtím jsem vůbec nejezdil na kole - za 12 let asi 100km na kole :))Předchozí sporty - na ZŠ pár let basket, od VŠ amatersky malý fotbal (Hanspaulka + futsal).Času na tréning hledám pomálu, jsem rád za 6-8h týdně.Mým cílem je překonat zraněné koleno a moct běhat jako "normální člověk" (třeba půlmaraton). Pokud by to vyšlo, tak mám i další sny, ale to bych nerad předbíhal. Zatím trénuji, abych si dal 2x ročně lehčí závod. Dubový muž - v podstatě olympijský TT, akorát s převýšením (950m-50km-10km) a mini triatlonek, který organizuji já sám pro tatínky na rodinné letní dovolené (300m-20km-2km)). Tréningový plán mi dělá Radek Holinka, bez něj (bez TP i bez Radka) si tréning neumím představit (občas chybí motivace, občas pevnější vůle, občas mění plány a tréningový plán rodina).

Podporují nás