Urban Challenge Praha

18. 4. 2019
Zpět na výpis

Urban Challenge Praha

Urban Challenge Praha

„Chval přítele veřejně, ale kárej ho mezi čtyřma očima.“ — Leonardo Da Vinci
Tudíž vás, moji přátelé, chválím!
Pokud tato slova chvály čte někdo, kdo neví, co se dne 13.4.2019 událo v Praze v Bohnicích, ať dočte tento článek do konce.
Za sychravého sobotního dne se tým Pink Cats With Big Teeth (Lenka Raslová, Eliška Hozáková, Kateřina Hájková, Tarabová Daniela. Tomáš Hájek, Ha Tuan Anh, Ondřej Petiška, Eduard Petiška, Jacík Peter, Mikuláš Koníř, Adam Holomoucký) rozhodl zazávodit si na Urban Challenge v Praze v psychiatrické léčebně Bohnice. Tento štafetový, překážkový závod byl již čtvrtým ročníkem originální městské výzvy.
Vlna ve 12:00 obsahovala i tým Pink Cats With Big Teeth. Start! Po prvních pár metrech dva členové týmu začali unikat zbytku vlny. Ostatní „růžové kočky“ pronásledovaly své spolubojovníky. Kočky se výšek nebojí, a tak jsme srdnatě šplhali na všechny překážky, podlézali jsme je, skákali jsme, mlátili jsme. Auta, popelnice, popelářské auto, sklep, tyč, kontejner, náklaďák, otočné válce, opuštěné budovy, sudy, statek a sláma – i takto vnímaly oči trať s překážkami.
Konečný čas týmu, sčítaný ze tří nejrychlejších časů, 1:20:18 stačil na konečné první místo ze všech týmů. Začal jsem osobním sdělením a tím také skončím – Děkuji všem členům týmu! Děkuji i podpůrnému týmu na trati a v cíli! Snad mohu poděkovat i za tým pořadateli skvělého závodu.

Adam Holomoucký

Podporují nás