14. 3. 2019
Zpět na výpis

Zimní triatlon a aquatlon v Českých Budějovicích

Termínovka na měsíc březen je opravdu neúprosná. Není závod, kde by si člověk nesáhl na dno. Začátkem března jsem absolvoval zimní triatlon v Jeseníkách. Do kopce…do kopce….do kopce. Právě jsem popsal přibližný profil trasy závodu, který vyvrcholil výběhem na Praděd. Za 1hodinu a 37minut jsem konečně mohl ulevit svému tělu. Se čtrnáctým místem v kategorii 20-39 zcela spokojen nejsem, nicméně celkově 21. místo je pro mě přijatelné.

 

V sobotu 9.3. jsem se postavil na strat aquatlonu v Českých Budějovicích. Čas 5:25 je můj osobáček na padesátkovém bazénu. Běh byl poměrně lehký a s průměrem 3:35/km jsem si doběhl pro třinácté místo v kategorii 20-39let (celkově 22.místo). Z Budějovic jsem odjížděl spokojen s výsledkem do Zlína, kde mě měla čekat příjemná koupačka.
Před závodem jsem si stále opakoval: „šest hodin…šest hodin!“. Plaveckou 6ti hodinovku jsem si dal jako jednu z výzev pro rok 2019. A splnila očekávání. Použiju část textu jedné české písně: „byla to síla, byl to fakt nářez, bylo to vážně skvělý“. Skvělý to opravdu bylo, ale až po šesti hodinách. Během závodu jsem proklínal sebe, celý bazén.

 

 

Po třech hodinách jsem čekal krizi, ale ta nepřišla. Byl jsem spokojen. Bolelo mě jen břicho, jinak jsem se cítil dobře. Po čtyřech hodinách jsem již začínal cítit sval po svalu. Myslím si, že jsem nalezl nové svaly v těle. Do doby, než na světelné tabuli začala svítit pětka, byl můj výkon poměrně dobrý. Po pěti hodinách přišla brutální krize. Každých dvacet minut jsem zastavil a protáhl se. Na posledních deset minut jsem se musel pořádně napít iontového nápoje, který mi naštěstí donesla mamka. Díky její podpoře a díky nějakému zázraku, jsem uplaval 18,4kilometru. Čistý čas plavání byl 5:37. Z mužů jsem obsadil 9té místo, celkově jsem 11ctý, v kategorii 18-24 jsem skončil druhý.

 

 

Hodinu po závodě se již závod projevil. Ruce začaly bolet, svaly těkat. V noci jsem dokonce cítil, jak mi chce srdce vyskočit z hrudníku. Celý krk mám bolavý, nejspíše trochu nahlodaný od chlóru, kterému jsem se neubránil a párkrát si loknul vody.

 

 

S březnem jsem zatím spokojen. Jsem rád, že jsem výzvu splnil. Zimní triatlon a aquatlon v Českých Budějovicích splnily má očekávání. Tyto závody jsem mohl absolvovat hlavně díky podpoře Elab Teamu, BeTri a Micosport.

 

     

Podporují nás